Akce v Operu: Operitiv 34
Stay in touch with us

Newsletter will update you on our events and news, and will be sent twice a month. By submitting the form you agree with personal data processing.

* indicates required

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Operitiv 34

hosté: Mucha a Filip Matějka
10/03/2020   19:00 - 21:00
organized by: 
Opero
lector: 
Ondřej Cihlář
capacity: 
100 osob
entry: 
150 Kč, pro členy Opera zdarma
Zveme Vás na březnový díl talkshow Operitiv s osobnostmi ze světa byznysu, kultury i vědy, který tentokrát bude pod taktovkou Ondřeje Cihláře.

V březnovém dílu pozve Ondřej na jeviště tyto hosty:

Filip Matějka

Filip Matějka je český ekonom, který pomocí ekonomických teorií vysvětluje chování lidí a státu. Vystudoval fyziku na Univerzitě Karlově, doktorát získal na Princetonské univerzitě. Po absolvování prvního ročníku na vysoké dostal od otce letenku do USA a s kamarádem vyrazili na šest týdnů objevovat Ameriku. Přednášel na Harvardu, Oxfordu, Cambridgi i Stanfordu. Věnuje se zejména rozvoji teorie racionální nepozornosti, kterou v roce 2003 poprvé popsal nositel Nobelovy ceny za ekonomii Christopher Sims. Ta v sobě spojuje klasickou ekonomii s behaviorální ekonomií a popisuje lidské chyby při rozhodování.

Mucha

Mucha je česká punková písničkářka. Vlastním jménem Nikola Muchová se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života. S kytarou vystupuje od svých 15 let a tvrdí, že se na ni stále nenaučila hrát. Nyní působí s pseudopunkovou brněnskou formací Mucha, se kterou vydala čtyři alba - Slovácká epopej, Josefene, Nána a Tos posrals. Pochází z Kyjova a má dvě dcery.

Neváhejte a přijďte se našich hostů na cokoliv zeptat. Těšíme se na Vás!

goout

Schedule a tour

×

Call Radka at 777 544 344
or fill in your information and we’ll contact you

By submitting the form I agree with the processing of personal data
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery