Operitiv | opero.cz
Stay in touch with us

Newsletter will update you on our events and news, and will be sent twice a month. By submitting the form you agree with personal data processing.

* indicates required

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Operitiv

Nemáme planetu B
18/04/2023   19:00 - 21:00
organized by: 
Opero
Place: 

Opero, Salvátorská 8, Praha 1

capacity: 
150
entry: 
150 Kč (pro členy Opero zdarma) vstupenky je možné zakoupit předem na GoOut nebo přímo na místě
Přiznejme si, naše planeta jde do kytek – které zvadnou. Otázkou je, kolik máme času. Na severním a jižním pólu padají teplotní rekordy společně s ledovci, vodní plochy se zmenšují a pouště rozrůstají. Někdo to neřeší, jiní se posmívají snahám ekologických aktivistů, ale strach z environmentální zkázy světa se projevuje u čím dál většího procenta populace. Tyto pocity přináší do mnohých životů situace, ve kterých lidé řeší, zda si mohou dovolit koupit jogurt v plastovém kelímku, sníst maso, letět letadlem, nebo na svět přivést dítě. Dostali jsme se do extrémní fáze klimatických změn? Co můžeme pro zdraví planety i sami sebe dělat? Jak se vypořádat s environmentální úzkostí? O tom se s hosty talk show pobaví Ondřej Cihlář.

Do dubnového Operitivu pozvání přijali: 

 

Klimatolog a meteorolog Radim Tolasz. V roce 1996 se začal zabývat klimatologickou databází v ČHMÚ a spolupracoval na vzniku aplikace CLIDATA, která se postupně rozšířila do mnoha dalších zemí. Mezi lety 2003 a 2011 působil jako „nejvyšší“ český meteorolog. Je vedoucím redaktorem  časopisu Meteorologické zprávy a členem redakční rady slovenského Meteorologického časopisu. V roce 2019 se stal prvním laureátem Ceny za komunikaci globální výzvy změny klimatu. Zastupuje ČR v GEO (Skupina pro pozorování Země) a v Mezivládním panelu pro změnu klimatu při OSN. Od roku 2020 koordinuje řešení projektu PERUN, který je zaměřen na výzkum klimatických extrémů, sucha a důsledků jeho prohlubování v ČR.

 

Zdeňka Voštová, psychoterapeutka a mediátorka. Mezi její specializace patří poskytování emocionální podpory lidem, na které doléhá tíha environmentální krize. Pravidelně na toto téma pořádá přednášky a prožitkové workshopy pro lidi aktivní v environmentálních hnutích i pro širokou veřejnost. Při své práci čerpá nejen z Gestalt psychoterapie, ale také práce obnovující spojení od hlubinné ekoložky Joanny Macy a mindfulness. Věří, že emocím a vnitřnímu světu lidí je třeba věnovat péči a pozornost stejně jako velkým systémovým změnám a že jedno od druhého nelze zcela oddělit. Je členkou Climate psychology alliance.

 

Přijďte si poslechnout zajímavé hosty a využijte možnost se jich na cokoliv zeptat ať už formou psaného dotazu nebo při networkingu, který následuje po debatě. Těšíme se na vás!

 

Za podporu akce děkujeme České spořitelně.

 

normal

Schedule a tour

×

Call Radka at 777 544 344
or fill in your information and we’ll contact you

By submitting the form I agree with the processing of personal data
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery