Žárovky
Stay in touch with us

Newsletter will update you on our events and news, and will be sent twice a month. By submitting the form you agree with personal data processing.

* indicates required

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Žárovky

only in czech
25/10/2018   19:00-21:00
organized by: 
Opero, NF Neuron a Letní akademie Discover
capacity: 
130
entry: 
dobrovolné
THE EVENT IS ONLY IN CZECH. Come to coworking center Opero to light your bulbs at the talk show!

Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná prst blíž k pulsu změn, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí, než by se dalo očekávat. Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři lidé kolem pětadvaceti vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí. Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme!

Naši tři speakeři jsou:

Tereza Miketa

Tereza Miketa vystudovala Experimentální psychologii na Univerzitě v Oxfordu a baví ji lidský mozek a duševní zdraví. Při prvním roce na Oxfordu vypustila duši, načež založila neziskovou organizaci Nevypusť duši, aby si to pořád připomínala. Tato neziskovka se věnuje snižování stigmatu okolo psychiatrických onemocnění a vzdělávání studentů v duševní zdravovědě. Pracovně se Tereza věnuje výzkumu v kognitivní psychiatrii. Ráda tančí, vaří a tančí, zatímco vaří.

Michal Bída

Michal Bída vystudoval obor umělá inteligence na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V rámci studia se zabýval vývojem počítačových her, kde se soustředil především na vývoj rozhodovacích algoritmů pro virtuální agenty - počítačem řízené postavy pohybující se v počítačových hrách. Spolu s kolegy vytvořil platformu Pogamut pro rychlé prototypování umělé inteligence v počítačových hrách. V roce 2013 začal pracovat ve výzkumné laboratoři Watson Research & Development v IBM v Praze, kde se podílí na vývoji dialogových systémů a inteligentních algoritmů pro jednu z komponent systému IBM Watson. V rámci svého doktorátu se věnoval studiu umělých emocí a jejich využití v počítačových hrách ke zvýšení uvěřitelnosti virtuálních agentů pohybujících se v sociálních a jinak dramaticky vypjatých situacích.

Jakub Šámal

V průběhu studia na střední škole navrhl a zrealizoval fascinující výzkum o vlivu extremistických skupin na středoškolskou mládež. V dalším experimentálním výzkumu, včetně dvoutýdenního pobytu na ulici, se věnoval problematice bezdomovectví. Odložil o rok nástup na vysokou školu, aby mohl pracovat pro společnost, která poskytuje noční přístřeší pro bezdomovce.

Každý speaker má dvacet minut, po diskusi následuje víno a debata v dobré společnosti. Podívejte se na záznam z minulého dílu.

Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie.

Velmi nás těší, že partnerem Žárovek je NF Neuron, jehož misí je podpora mladých českých vědců, zviditelňování významých českých vědců, motivování rozvoje vědy a výzkumu v ČR, podpora popularizace vědy. Za podporu děkujeme společnosti ABRA Software, dodavateli špičkových informačních ERP systémů pro firmy všech oborů a velikostí.

×

I confirm my attendance.

By submitting the form I agree with the processing of personal data
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Schedule a tour

×

Call Bára at 776 730 035
or fill in your information and we’ll contact you

By submitting the form I agree with the processing of personal data
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery