Bulbs | opero.cz
Stay in touch with us

Newsletter will update you on our events and news, and will be sent twice a month. By submitting the form you agree with personal data processing.

* indicates required

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Bulbs

Event only in Czech
01/10/2019   19:00 - 22:00
organized by: 
Opero and Letní akademie Discovere Discover
capacity: 
150 lidí
entry: 
zdarma, výtěžek popoutuje na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie
Come and light bulbs at the unique talk show of the Opero and Summer Academy Discover!

Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí,prst k pulsu změn blíž, než by se dalo očekávat. Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři lidé kolem pětadvaceti vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí. Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme!

Speakery večera budou:

Vít Haratek

Smart creative, vývojář, designer s multidisciplinárním přesahem. V průběhu let se kreativně přesouval a seberealizoval od vývoje her a herních enginu, mobilních aplikací, přes produkci a režii klipů, reklam, 3D grafiky, motion designu až po tvorbu obsahu pro virtuální a augmentovanou realitu. Jeho video filtry na mobilních telefonech používají denně miliony lidí. Tvořil animace a koncepty pro Kanye Westa, Adidas, mnohe automobilky, získal cenu Anděl za videoklip roku, je spoludržitelem ceny MTV za klip roku, úspěšně absolvoval Stanfordské kurzy strojového učení a byl také vybrán do prestižního žebříčku 30 pod 30 časopisu Forbes. 

Eliška Selinger

Čerstvá absolventka 3. Lékařské fakulty UK oboru Všeobeckého lékařství a popularizátorka vědy se věnuje biomedicínskému výzkumu a aktivně se také zabývá vědeckou žurnalistikou a živými popularizačními výstupy v ČR i zahraničí. Dobrovolně pracuje jako zdravotnická expertka České Veganské Společnosti, skrze kterou se snaží šířit vědecky podložené poznatky o zdraví i do alternativní komunity. Zároveň je také jednou z autorek food blogu Chudý Vegosaurus 

Petr Brož
 
Petr Brož je vědec, kterého fascinují projevy sopečné činnosti napříč Sluneční soustavou. Specializuje se na projevy sopečné činnosti na povrchu Marsu; převážně na malá sopečná tělesa vznikající při krátkodobé sopečné aktivitě vlivem odplyňování magmatu; ale rád si hraje i s bahnem v rámci výzkumu bahenního vulkanismu. Doktorské studium absolvoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, ale pobýval i na studijních stážích v Německu či Velké Británii. Je laureátem Prémie Otto Wichterleho a Ceny Nadání Josefa, Marie a Zdenky Hlávkových. Rád se věnuje popularizaci geovědních oborů ve spojitosti s průzkumem Sluneční soustavy i editování české Wikipedie.  

Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie.

Těšíme se na Vás :-)

normal
×

I confirm my attendance.

By submitting the form I agree with the processing of personal data
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Schedule a tour

×

Call Bára at 776 730 035
or fill in your information and we’ll contact you

By submitting the form I agree with the processing of personal data
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery