Žárovky XII
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Žárovky XII

naživo v Operu
22/06/2021   19:00 - 21:00
pořádá: 
Opero a Letní akademie Discover
místo: 

Opero, Salvátorská 8

kapacita: 
50 osob v Operu, online neomezeně
vstupné: 
Dobrovolné
Tři skvělí hosté a tři témata, která ovlivní naši budoucnost. Připojte se na unikátní diskuzní talk show Opera a Letní akademie Discover! Tentokrát opět jako Žárovky offline v Operu.
Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí, prst k pulsu změn blíž, než by se dalo očekávat.
 
Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři mladí lidé vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí.
 
Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme!
 
Hosté červnových Žárovek budou:
 
Krištof Pučejdl
Doktorand na Fakultě elektrotechnické ČVUT, který se věnuje výzkumné činnosti v oblasti robotiky a digitálních materiálů. Nedávno společně se svým spolužákem navrhnul a sestavil experimentálního robota SK8O, který dokáže balancovat na dvou nohách a je sestaven výhradně z částí, vytisknutých na 3D tiskárně. Jaká je budoucnost robotiky a jakou roli v ní budou hrát digitální materiály? A budeme si moci podobného robota sestavit sami s pomocí 3D tisku nebo dostupných materiálů na internetu?
 
Eliška Koutná
Doktorandka na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a Přírodovědecké fakultě UK. Ačkoli vystudovala hudební gymnázium a v období maturitního ročníku mířila všude možně, hlavně jen ne do přírodovědných oborů, nakonec skončila jako absolventka reprodukčních biotechnologií na ČZU v Praze se silným zapálením pro vědeckou práci a komunitu. Už v rámci diplomky se začala věnovat epigenetickým fenoménům a v současnosti se zabývá specifickými proteiny zapojenými v transkripční regulaci probíhající v lidské buňce. Pro svůj výzkum využívá hlavně nástroje strukturní biologie jako je nukleární magnetická resonance nebo kryoelektronová mikroskopie. Získávané poznatky cílí na objasnění dějů v buňce, ale taky na to, jak můžeme lépe navrhovat léčiva na konkrétní onemocnění. Eliška je nadšenec do gastronomie, živila se jako provozní baru i kuchařka, a ráda říká, že laborka a kuchyně toho mají vlastně hodně společného. Když zrovna nepipetuje, nevaří a nejí, tak ji aktuálně baví olympijské vzpírání, CrossFit a cyklistika.
 
Pavol Lupták
Etický hacker a kryptoanarchista, zaměřený na hackování technologií a společnosti. Věčný cestovatel a světový občan, který se řídí tzv. vlajkovou teorií a nikde nežije déle než půl roku. Jako etický hacker se snaží žít bez běžných peněz a funguje do velké míry pouze na kryptoměnách. Má bohaté zkušenosti v oblasti IT bezpečnosti a je zakladatelem firem zabývajících se IT hackingem (Nethemba, Hacktrophy) a současným uměním (Satori). Spoluzaložil také bratislavský a pražský hackerspace (Progressbar & Paralelní Polis), je členem současné české protivládní umělecké skupiny Ztohoven a je zodpovědný za řadu aktivistických liberation projektů. Jak se odpojit od systému a získat nezávislost a soběstačnost na státu? V čem jsou výhody flag theory a k čemu je dobré hackovat legislativu?
 
Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie.
Discover je nezisková letní akademie, která přes deset let rozvíjí lásku k poznání a společenskou angažovanost u českých, slovenských i mezinárodních středoškolaček a středoškoláků. Dary Discover používá na studentská stipendia, díky kterým se akademie můžou zúčastnit i studenti a studentky ze znevýhodněných poměrů. Náklady na účast jedné studentky nebo studenta na Discoveru jsou 270 eur. Sebemenší částka pomáhá učinit Discover a vzdělávání dostupnější pro všechny. 
 
Za finanční podporu děkujeme Skupině ČEZ.
 

V návaznosti na epidemiologická opatření bychom vás rádi požádali, abyste v případě návštěvy této akce dbali pravidel byznys klubu Opero a při vstupu měli připravený jeden z těchto dokumentů:

  • maximálně 7 dní starý PCR test s neg. výsledkem provedený zdravotníkem
  • maximálně 72 hodin starý antigenní test s neg. výsledkem provedený zdravotníkem
  • potvrzení o očkování (minimálně 22 dní od první dávky)
  • potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 (maximálně 180 dní od potvrzení nákazy)

Dále pro účastníky platí:

  • po prostorách Opera je třeba se pohybovat s respirátorem FFP2 po celou dobu konání akce,
  • dodržování rozestupů

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na vás!

 
 
 
 
goout
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery