Žárovky XI
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Žárovky XI

23/02/2021   19:00 - 20:30
pořádá: 
Opero, Letní akademie Discover a NF Neuron
místo: 

Online

kapacita: 
200
vstupné: 
Dobrovolné
Tři skvělí hosté a tři témata, která ovlivní naši budoucnost. Připojte se na unikátní diskuzní talk show Opera a Letní akademie Discover! Tentokrát opět jako Žárovky online.
Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí, prst k pulsu změn blíž, než by se dalo očekávat. Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři mladí lidé vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí. Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme!

Hosty únorových Žárovek budou:

Karin Fuentesová 
Věděli jste, že účetní věnují dvě třetiny své pracovní doby ručnímu zadávání dat a rutinním procesům? Karin pracovala v oblasti účetnictví 13 let, z toho 7 let jako vedoucí týmu pro mezinárodní společnosti, kde vedla několikačlenný tým. Poslední roky se začala zajímat o digitalizaci, automatizaci a robotizaci účetních procesů, aby ulevila svému týmu od rutinních záležitostí. To ji dovedlo až na pozici Chief of AI Dataset ve společnosti Rossum, kde pomáhala nastavit metodiku učení neuronové sítě. V roce 2019 založila Karin svůj vlastní startup Digitoo, kde její tým digitalizuje celý účetní proces pomocí vlastních nástrojů. Procesy, které dříve trvaly rok, zaberou nyní firmám 15 minut. Je ale umělá inteligence skutečnou hrozbou pro tradiční obory ve financích a účetnictví?
 
Lenka Hronová
Lenka je zdárným příkladem toho, že člověk může naplno ovládat analytické myšlení a zároveň sršit představivostí a tvořit umění. Studentka oboru Experimentální jaderné a částicové fyziky na ČVUT působí jako vědecká pracovnice v Ústavu fyziky plazmatu na Akademii věd, kde v oboru laboratorní astrofyziky pracuje s výkonnými lasery a zkoumá tak dynamické procesy ve vesmíru. Kromě toho hraje Lenka už 10 let curling na vrcholové úrovni a také trénuje juniory, dělá rozhodčí a občasně komentuje zápasy. Kromě čísel a sportu ji navíc baví i písmena. Už třetím rokem se věnuje slam poetry, vydala sbírku kaligramů Nemluvím a také navštěvuje Školu improvizace. V Žárovkách nám přiblíží svět laserů a to, jakým směrem se tato technologie vyvíjí a co nám do budoucna přinese. Zamysleli jste se někdy nad tím, kolikrát během dne se s laserem setkáte?
 
Adam Lalák
Adam se zabývá otázkou, jak by mělo vypadat vzdělávání pro budoucnost. Vystudoval kognitivní vědu a analytickou filozofii na univerzitě v Cambridge. Několik let žil v Londýně, kde se zabýval mapováním současných společenských trendů v komerčním a neziskovém sektoru. V současnosti má na starosti výzkum ve ScioŠkolách, síti inovativních základních a středních škol provozovaných společností Scio. Podílí se také na organizaci Letní akademie Discover. Zajímá se o alternativní přístupy ke vzdělávání, ekologii a terapeutický potenciál filozofie. Jaké dovednosti budou zásadní pro děti v turbulentním světě plném inovací a změn? Jak nám v tomto ohledu může pomoci učební autonomie?
 
Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie.
Discover je nezisková letní akademie, která přes deset let rozvíjí lásku k poznání a společenskou angažovanost u českých, slovenských i mezinárodních středoškolaček a středoškoláků. Dary Discover používá na studentská stipendia, díky kterým se akademie můžou zúčastnit i studenti a studentky ze znevýhodněných poměrů. Náklady na účast jedné studentky nebo studenta na Discoveru jsou 270 eur. Sebemenší částka pomáhá učinit Discover a vzdělávání dostupnější pro všechny. 
Přispějte na činnost Discover libovolnou částkou zde.
 
Za finanční podporu děkujeme Skupině ČEZ.
 
Dotazy můžete pokládat přes aplikaci Sli.do pod heslem #ZarovkyXI.
 
Těšíme se na Vás.

 

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery