Žárovky X | opero.cz
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Žárovky X

06/10/2020   19:00
pořádá: 
Opero, Letní akademie Discover a NF Neuron
místo: 

Opero

kapacita: 
100 osob
vstupné: 
Dobrovolné
Už se těšíte do Opera? Připojte se na unikátní diskuzní talk show Opera a Letní akademie Discover! Zažijte kulturu živě a nebo si pusťte Žárovky poprvé online.
Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí, prst k pulsu změn blíž, než by se dalo očekávat. Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři mladí lidé vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí. Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme!

Hosty říjnových Žárovek budou:

 
Adam Táborský
 
Adam vystudoval psychologii, sociologii, politologii a veřejnou politiku na Fakultě sociálních studií MU. Absolvoval několik výměnných pobytů na UCL, Deakin University, Dalarna University a Warsaw University. Adam se následně pár let zabýval řízením změn v consultingu a poté zamířil do inovační agentury, kde pomáhal s tvorbou nových služeb a produktů jak mezinárodním korporacím, tak nově vznikajícím startupům. Nyní zakotvil v oblasti duševního zdraví, protože Adamovi přijde nesmírně důležité a protože věří, že do stavu na západě máme v této oblasti stále co dohánět. Pracuje jako psycholog v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Založil projekt Terapie mezi stromy, kde propojuje přírodu s duševním zdravím, vydává se na cesty s klienty a zároveň pořádá workshopy.
 
Michaela Dvořáková
 
Michaela Dvořáková absolvovala studium anglického oboru Liberal Arts and Humanities na Fakultě humanitních studií UK a dále studovala na oboru Nová média na Filosofické fakultě UK. Už při studiu se zajímala o to, kde jsou hranice mezi uměním a videohrami a lákal ji svět digitálních médií a nových technologií. Dnes Míša působí už třetím rokem jako šéfka marketingu v československém herním studiu Beat Games, které vyvinulo nejúspěšnější hru pro virtuální realitu Beat Saber. Hra, která láme rekordy v počtu prodejů a obdržela několik významných ocenění, představuje revoluci v herním průmyslu. 
 
Pavlína Zychová
 
Pavlína vystudovala právnickou fakultu na Univerzitě Palackého, ale duší je spíš dobrodruh, a tak se aktivně pochybuje a angažuje ve světě startupů. Letos např. získala ocenění Hospodářských novin jako nejlepší startupistka v ČR. Už druhým rokem také pořádá národní soutěž „Women Startup Competition Praha“, kde pomáhá zviditelnit ženami vedené firmy a motivovat další, aby s podnikáním začaly. Před šesti lety založila vlastní startup MyStay, který propojuje hotely a návštěvníky po rezervaci. Startup byl nedávno oceněný Světovou zdravotnickou organizací ve výzvě pro obnovu turismu v koronavirové krizi. 
 
Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie.
 
Za finanční podporu děkujeme Skupině ČEZ.
normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery