Žárovky VII
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Žárovky VII

03/12/2019   19:00-21:00
pořádá: 
Opero, Letní akademie Discover a NF Neuron
kapacita: 
100 osob
vstupné: 
Dobrovolné
Přijďte si rozsvítit žárovky na unikátní diskuzní talk show Opera a Letní akademie Discover!

Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí,prst k pulsu změn blíž, než by se dalo očekávat. Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři lidé kolem pětadvaceti vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí. Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme!

Speakery večera budou:

Petra Moravcová

Architektka, designérka, lídrině. Po vystudování ČVUT Petra pracovala v Shangaji, kde vedla organizaci Ladies who tech, která pomáhá ženám prosadit se v technických oborech, v nichž zatím dominují muži. Nyní žije střídavě v Praze a San Franciscu při práci pro Avast Software. Jako členka inovačního týmu vyvíjí produkty, které mohou pomoci rodičům zvládat technologický pokrok a tlak na jejich děti. Jak můžou technologie v takovém případě pomoci a proč by se o toto téma měli zajímat úplně všichni?

Damian Machaj

Inovátor, kreativec a multimediální specialista. Damián vystudoval audiovizuální studia na pražské FAMU a jako producent je součástí kreativního HUBu v Českém rozhlasu. Se změnou technologií se mění i způsoby, jak informace a média přijímáme. Tradiční instituce jako je Český rozhlas se změnám a trendům nevyhnutelně musí přizpůsobovat. Jak neomezený přístup k informacím mění naše vnímání zpráv či hudby a co nás čeká v blízké budoucnosti?

Tereza Mašínová

Vědkyně, moderátorka, máma. Tereza absolvovala přírodovědeckou fakultu UK a působí na Mikrobiologickém ústavu AV ČR. Vedle vědeckého výzkumu se věnuje i popularizaci vědy. Organizuje debaty, zvítězila v soutěži FameLab Talking Science 2017 a pořádá diskuzní večery s vědci v rámci projektu Science Café. Jak zjednodušit vědecký problém do krátké přednášky? Jak mikrobiologie může pomoct životnímu prostředí? A proč je potřeba ji přiblížit širší veřejnosti?

Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie.

Za finanční podporu děkujeme skupině ČEZ.

Těšíme se na Vás!

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery