Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí,prst k pulsu změn blíž, než by se dalo očekávat. Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři lidé kolem pětadvaceti vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí. Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme!
Speakery večera budou:
Petra Moravcová
Architektka, designérka, lídrině. Po vystudování ČVUT Petra pracovala v Shangaji, kde vedla organizaci Ladies who tech, která pomáhá ženám prosadit se v technických oborech, v nichž zatím dominují muži. Nyní žije střídavě v Praze a San Franciscu při práci pro Avast Software. Jako členka inovačního týmu vyvíjí produkty, které mohou pomoci rodičům zvládat technologický pokrok a tlak na jejich děti. Jak můžou technologie v takovém případě pomoci a proč by se o toto téma měli zajímat úplně všichni?
Damian Machaj
Inovátor, kreativec a multimediální specialista. Damián vystudoval audiovizuální studia na pražské FAMU a jako producent je součástí kreativního HUBu v Českém rozhlasu. Se změnou technologií se mění i způsoby, jak informace a média přijímáme. Tradiční instituce jako je Český rozhlas se změnám a trendům nevyhnutelně musí přizpůsobovat. Jak neomezený přístup k informacím mění naše vnímání zpráv či hudby a co nás čeká v blízké budoucnosti?
Tereza Mašínová
Vědkyně, moderátorka, máma. Tereza absolvovala přírodovědeckou fakultu UK a působí na Mikrobiologickém ústavu AV ČR. Vedle vědeckého výzkumu se věnuje i popularizaci vědy. Organizuje debaty, zvítězila v soutěži FameLab Talking Science 2017 a pořádá diskuzní večery s vědci v rámci projektu Science Café. Jak zjednodušit vědecký problém do krátké přednášky? Jak mikrobiologie může pomoct životnímu prostředí? A proč je potřeba ji přiblížit širší veřejnosti?
Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie.
Za finanční podporu děkujeme skupině ČEZ.
Těšíme se na Vás!