Opero akce Žárovky
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Žárovky 3

21/03/2018   19:00-21:00
pořádá: 
Opero a Letní akademie Discover
místo: 

Opero

kapacita: 
130
vstupné: 
dobrovolné
Přijďte si rozsvítit žárovky na diskuzní talk show Opera a Letní akademie Discover! Hosty Žárovek budou tentokrát Lucas Saidl, který se zaměří na virtuální realitu, Michal Gloger se svým vývojem aktivní ortotiky a exoskeletů pro dolní končetiny a Soňa Jonášová s tématem cirkulární ekonomiky.

Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná prst blíž k pulsu změn, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí, než by se dalo očekávat. Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři lidé kolem pětadvaceti vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí. Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme. Každý speaker má dvacet minut, po diskusi následuje víno a debata v dobré společnosti.

Prvním přednášejícím je Soňa Jonášová.

Soňa je zakladatelkou a ředitelkou Institut Cirkulární Ekonomiky (INCIEN). Sama zastává heslo, že „sami musíme započít změnu, kterou chceme vidět kolem sebe“. Zajímá se o udržitelný rozvoj, produkci potravin, zemědělství, cirkulární ekonomiku, ekoinovace, uplatnění studentů vysokých škol v oblastech udržitelného podnikání, podporu lokálních a komunitních aktivit s cílem vytvoření zdravé společnosti a ekosystémů. Od roku 2015 se aktivně podílí na přechodu z lineárního na cirkulární systém hospodářství v České republice. V INCIEN je zodpovědná za rozvojové aktivity a spolupráci s klíčovými zainteresovanými stranami.

Druhým řečníkem je Michal Gloger.

Po dokončení inženýrského studia robotiky na VŠB-TUO se začal zajímat o zdravotnické technologie a to zejména o robotické rehabilitační a asistenční technologie pro hendikepované a seniory. Rozhodl se přestěhovat do Brazílie, kde pracoval na vývoji aktivního exoskeletu pro paraplegiky a z jižní Ameriky se vydal do Japonska kde během práce v Advanced Telecommunications Research Institute, department of Brain Robot Interface prohloubil svou specializaci v oboru biorobotia a biomechanika pohybu. V Japonsku také dokončil svou disertační práci na téma ekonomicky dostupných aktivních exoskeletů pro dolní končetiny a nyní je zpět v EU, kde právě rozjíždí vlastní výzkumně-technologickou firmu v této oblasti - MEBSTER s.r.o. Miluje zdravý životní styl a jeho anti-stress recept je sport na každodenní bázi.

Třetím hostem je Lucas Saidl.

Je mu 17 let a živí se vývojem virtuální a rozšířené reality. Programovat začal už kolem deseti let a jeho znalosti se v tomto oboru tak zdokonalovaly už od mala. Momentálně se svým týmem připravuje putovní virtuální výstavu po světových Českých Centrech, zpracovává život včel, pomáhá důchodcům či dětem s kombinovaným postižením nebo jakkoliv jinak posouvá hranice dosud reálného. Kromě virtuální reality se věnuje také hudbě a 11 let vystupoval na jevišti Národního divadla.

 

Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie! Ptáte se, co to znamená se zde učit a kdo jsou studenti? Podívejte se na tyto stránky.

 

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery