Žárovky - physics special
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Žárovky

„physics special“
17/12/2018   19:00-22:00
pořádá: 
Opero a Letní akademie Discover
kapacita: 
130 lidí
vstupné: 
dobrovolné
Přijďte si rozsvítit žárovky na unikátní diskuzní talk show Opera a Letní akademie Discover! Tentokrát v předvánočním „physics special“! Hosty Žárovek budou fyzici Kateřina Falk, Dominik Miketa a Andrzej Novák.

Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí,prst k pulsu změn blíž, než by se dalo očekávat. Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři lidé kolem pětadvaceti vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí. Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme!

Speakery večera budou: 

Kateřina Falk, světově uznávaná fyzička a populizátorka vědy. Narodila se ve Zlíně. Zabývá se fyzikou plazmatu, interakcemi hmoty s výkonnými lasery. V šestnácti letech odjela studovat fyziku do Skotska. Poté vystudovala fyziku na Imperial College London. Doktorát získala na Oxfordské univerzitě. Jako vědkyně pracovala tři roky v Národní laboratoři v Los Alamos v Novém Mexiku, USA. Podílela se na projektu laserového centra ELI Beamlines v Dolních Břežanech u Prahy. Dnes je vedoucí vlastní vědecké skupiny v Helmholtzova centra v Drážďanech - Rossendorf. Přednáší na Technické Univerzitě v Drážďanech. Je nositelkou významných vědeckých ocenění včetně ceny Britského Parlamentu SET for Britain pro mladé vědce, zvláštního výročního ocenění vědeckých týmů v Los Alamos a českého Neuronu Impulzu.

Andrzej Novák, který hledá obtížně pozorovatelné interakce Higgsova bosonu v experimentu CMS (Kompaktní mionový solenoid) v CERNu jako doktorand univerzity RWTH Aachen v Německu a využívá k tomu nejnovější poznatky o strojovém učení a neuronových sítích. Předtím studoval na univerzitě Johns Hopkins v Baltimoru a na Masarykovu gymnázium ve svém rodném Vsetíně. Jeden týden svého léta věnuje vedení kurzu Experimentální částicové fyziky pro středoškoláky na Discover Summer Academy.

Dominik Miketa, vystudoval čtyřletý obor Fyzika a filosofie na University of Oxford, kde se věnoval fundamentálním otázkám vyvstávajících z kvantových a relativistických teorií. Pak učinil akademický úkrok ve formě mastera v teoretické fyzice na University of Cambridge, odkud zamířil na Imperial College London, kde jako doktorand zkoumá supersymetrická kvantová pole. Od roku 2016 se účastní celoroční přípravy Letní akademie Discover a od roku 2017 ji koordinuje.

Velmi nás těší, že partnerem Žárovek je NF Neuronjehož misí je podpora mladých českých vědců, zviditelňování významých českých vědců, motivování rozvoje vědy a výzkumu v ČR, podpora popularizace vědy. Za podporu děkujeme společnosti ABRA Software, dodavateli špičkových informačních ERP systémů pro firmy všech oborů a velikostí.

Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie.

Těšíme se na Vás!

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery