Akce v Operu: Žárovky
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Žárovky

30/11/2017   19:30 - 21:00
pořádá: 
Opero a Letní akademie Discover
místo: 

OPERO

kapacita: 
130
vstupné: 
dobrovolné
Přijďte si rozsvítit žárovky na novou diskuzní talk show Opera a Letní akademie Discover.

Svět se někam žene. Můžeme jenom hádat, jak budou za padesát let vypadat práce, škola, vztahy, města nebo příroda. Ale mladší generace má možná prst blíž k pulsu změn, díky přístupu ke globálním sítím a zkušenostem ze zahraničí. Přednáška většinou funguje tak, že starší a zkušený sděluje poznatky mladým. Žárovky to chtějí otočit. Tři lidé kolem pětadvaceti vám přijdou povědět o tom, kam směřuje jejich obor a co to může znamenat pro společnost a svět. O věcech, které jste třeba nikdy neslyšeli, ale které mohou zásadně proměnit životy naše i životy našich dětí. Přijďte si rozsvítit žárovky a zeptat se na cokoli, co vás zaujme. Každý speaker má dvacet minut, po diskusi následuje víno a hovor v dobré společnosti.

Tentokrát budeme diskutovat nad třemi tématy s našimi hosty:

Ondřej Bajgar - machine learning

Ondřej absolvoval česko-francouzskou sekci Gymnázia Jana Nerudy v Praze, odkud zamířil na britskou University of Warwick. Tam se čtyři roky věnoval aplikované matematice, především modelování dopravních a biologických systémů, ale také třeba rozbíhání a provozování potravinového co-opu a pěstování zeleniny. Od ledna 2016 pracuje pro IBM Watson na výzkumu umělých neuronových sítí, které učí rozumět lidskému jazyku. Ve volném čase rád běhá (s mapou nebo bez mapy) a tancuje swing.

Markéta Šetinová - sociologie lásky

Markéta Šetinová je socioložkou a psychoterapeutkou se zaměřením na partnerské vztahy, především seznamování. Studovala sociologii na Univerzitě v Oxfordu a  nyní pokračuje s doktorským výzkumem při Univerzitě Karlově na téma seznamování přes internet. Zaměřuje se především na individuální terapeutické konzultace, dále vede workshopy o lásce a vztazích pro mladé lidi a píše blog o online seznamování Moderní láska (modernilaska.cz).

Jan Lukačevič - mise na Mars

Jan Lukačevič se zapojil do výzkumů v rámci Evropské vesmírné agentury již během studií na Fakultě strojní ČVUT v Praze. Věnoval se zdokonalování leteckých navigačních systémů a nové metody 3D tisku určené pro dlouhodobé vesmírné mise. V současné době působí na Oddělení kosmické fyziky ÚFA v rámci Akademie věd, kde je zodpovědný za vývoj antény mířící na povrch Marsu pod hlavičkou mise ESA ExoMars 2020. Mimo to se aktivně angažuje v popularizaci vědy a zastupuje Českou republiku jako Národní kontaktní bod pro Space Generation Advisory Council.

Výtěžek z akce poputuje na stipendium na sociálně znevýhodněného studenta Discover academie! Ptáte se, co to znamená se zde učit a kdo jsou studenti? Podívejte se na tyto stránky.

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery