Vernisáž: Josef Achrer - Turuturu
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Vernisáž

Josef Achrer: Turuturu
06/01/2020   19:00-22:00
kapacita: 
100 osob
vstupné: 
Zdarma
Srdečně zveme na vernisáž Josefa Achrera.

S Josefem Achrerem se pojí slovní spojení bytostný malíř. Je to proto, že malbou žije. Malba je pro něj prostředkem hledání a zkoumání různých archetypů chování člověka ve společnosti a ve vztahu k přírodě. Achrer zkoumá východiska geometrické abstrakce, jež kombinuje s krajinářskou malbou. Nezvykle tak propojuje dva zcela odlišné žánry. V Operu představí nejnovější obrazy, které vznikly pro podzimní výstavu NE spí v lese v Galerii Zdeněk Sklenář. Inspirací pro tyto obrazy bylo náhodné shlédnutí dokumentu o Charliem Chaplinovi, který v roce 1932 utekl před náporem hollywoodské slávy, ze západní civilizace do exotické krajiny na indonéský ostrov Bali, hledat vnitřní klid.

Název výstavy Turuturu je se z maorštiny dá přeložit jako „únik“. Achrerovy obrazy jsou inspirované neznámými ukrytými místy, v nichž stojí jedinec, který se zřekne civilizace. „Toto vnitřní NE má mnoho forem. Jsou jimi cesta nočním lesem, život poustevníka či osamělost tvůrce. Zajímají mě osudy lidí, kteří jsou okolnostmi a svou citlivostí donuceni k velkým NE svého života v touze dojít dál, tam, kam člověk unášený proudem nedojde,“ říká k myšlence autor výstavy.

Josef Achrer studoval na Akademii umění v Praze, na UPRUM a v San Franciscu. Téměř rok pobýval v Číně, kde měl také několik výstav. Jeho dílo je zastoupeno v muzejních i soukromých sbírkách, doma i v zahraničí. Má rodinu. Žije a pracuje v Praze.

Přijďte se přesvědčit, že umění nepatří jen do galerie. Těšíme se na Vás!

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery