Vernisáž v Opero
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Současné umění v Operu

Vernisáž Martin Krajc - Džungle
30/05/2018   18:00
pořádá: 
Opero a Martina Buláková
místo: 

OPERO

kapacita: 
150
vstupné: 
Zdarma
Srdečně zveme na zahájení výstavy Martin Krajc – Džungle, které proběhne ve středu 30. května od 18h za účasti autora. Výstava obrazů potrvá od 31. května do 31. srpna 2018.

Martin Krajc (1984) zaujal kritiku už během svých studií (2003–2009) na Akademii výtvarných umění — studoval v malířském ateliéru III. Michaela Rittsteina.

Na stáži na akademii v Madridu v 2011 se setkal s malbou Velázqueze a Goyi. Po návratu do Prahy se stal jedním ze tří laureátů Ceny Kritiků pro mladé umělce. Víc než španělské baroko či romantismu však jeho malba navazuje na neo-expresionismus — umělecký směr, jenž má kořeny v 80. letech v New Yorku a vrací se k figuraci prostřednictvím energické, expresivní a gestické malby (Julian Schnabel, Eric Fischl, David Salle). Podobně jako představitelé amerického neo-expresionismu i Krajc ve svých obrazech často odkazuje na konzumní společnost a svět glossy magazínů, v němž se lidé nebrání společenské manipulaci.

V prostorách modernistického Štencova domu (Opero) Martin Krajc představí část své umělecké produkce za poslední tři roky. Výstava nese název Džungle a diváka vtáhne do světa exotických zvířat, ptáků a opic. Ta zvířata jako kdyby někdo vytrhl z jejich přirozenosti. Minimalistická architektura šedých cihel Novotného architektury nechává dobře vyznít v obrazech zachycenou umělcovu touhu po ztracené animalitě, svobodě a smyslnosti vystupující z uvolněného malířského gesta i pestrých barev.  

Přijďte se podívat na nová díla v Operu a popovídat si s autorem u sklenky vína. Výstava je prodejní a díla budou u nás k vidění do konce srpna 2018. V případě zájmu se prosím obraťte na naši kurátorku Martinu Bulákovou (email: martina.nanook@gmail.com, tel: +420 605 253 386), která Vám velmi ráda s výběrem poradí.
 
Těšíme se na Vás :-)
normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery