ORION National Stakeholder Workshop
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

ORION National Stakeholder Workshop

Opero
25/09/2018   9:00
pořádá: 
Brněnské výzkumné centrum CEITEC
místo: 

Opero

V rámci projektu ORION, do kterého se za Českou republiku zapojilo centrum CEITEC, proběhne v Operu setkání odborníků z oblasti vědy, politiky, vzdělání, byznysu a médií. Debatovat se bude o smyslu otevřenosti vědy směrem k veřejnosti.

Brněnské výzkumné centrum CEITEC je zapojeno do velkého mezinárodního projektu ORION. Jeho ambicí je nejen v České republice otevřít téma Open Science. Chce dosáhnout změn jak na národní, tak zejména institucionální úrovni. Cílem projektu je nastartovat kulturní změnu ve smyslu otevřenosti vědy směrem k veřejnosti. ORION se zaměřuje na otevřenost a zapojování veřejnosti do hledání výzkumných témat, výzkumného procesu, financování výzkumných aktivit, ale i práce s daty a otevřenost těchto dat. Velkým tématem dnešních dní a samozřejmě i projektu ORION je i publikování v režimu Open Access, využívání repozitářů, design výzkumných témat a akceptace socioekonomických témat.

V rámci projektu proběhl v průběhu loňského a letošního roku velký průzkum veřejného mínění (6 tisíc respondentů) v šesti evropských zemích. Cílem bylo zjistit zájem veřejnosti o témata v oblasti biologického výzkumu, zájem o zapojení se do výzkumných projektů, případně způsob zapojení se, postoje ke GMO tématům a další. Současně byly v zapojených institucích zjišťovány postoje vědeckých pracovníků, managementu a administrativy k tématům dotýkajících se Open Science.

Analýza získaných dat bude v rámci workshopu prodiskutována s odborníky na dané téma a závěry diskuze budou předloženy vládě a odpovědným pracovníkům, aby je reflektovali při implementaci národní strategie v oblasti „Otevřené vědy/Open Science“.

Tento projekt obdržel finanční prostředky z programu Evropské unie pro výzkum a inovace Horizont 2020 v rámci grantové dohody č. 741527.

 Výsledek obrázku pro logo european union  Výsledek obrázku pro logo orion open science

 

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery