Operitiv: Identita a její přijetí | opero.cz
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Operitiv: Identita a její přijetí

21/03/2023   19:00 - 21:00
pořádá: 
Opero
místo: 

Opero, Salvátorská 8, Praha 1

kapacita: 
150
vstupné: 
150 Kč
Kdo jsem? Je se mnou něco špatně? Můžu takhle dál žít? I takové otázky trápí LGBTQ osoby. Na identitu, její hledání a (ne)přijetí se zaměří v březnovém díle talk show Operitiv Veronika Sedláčková se svými hosty. Jak žijí lidé, kteří se vymykají běžným kategoriím? Jak je vnímá česká společnost a jaké překážky musí v každodenním životě překonávat? Dočkáme se momentu, kdy trans osoby, nebinární i rodově nekomfortní lidé nebudou muset neustále obhajovat vlastní existenci?

Do březnového Operitivu pozvání přijali hosté:

Daniela Špinar, režisérka procházející si tranzicí. Od roku 2015 do sezony 2021/2022 působila jako umělecká ředitelka Činohry Národního divadla. Vystudovala herectví a režii na Katedře činoherního divadla DAMU a s velkým úspěchem hostovala v mnoha regionálních i pražských divadlech; na byla v angažmá v Divadle na Vinohradech, kde vznikla její nejslavnější inscenace Vojcek. Spolupracovala i s nezávislým divadlem Letí. Za své inscenace získala mnohá ocenění, některá i opakovaně. Většinu života žila jako muž, později jako vyoutovaný gay, v loňském roce si definitivně přiznala, že je ženou, a rozhodla se pro tranzici.

Petra Vrzáčková, sexuoložka se specializací na transgender. Původně pracovala v porodnictví. Později vystudovala v Lyonu, Portu a v Oxfordu sexuologii a na TH klinice v Praze se věnuje především trans a nebinárním lidem. Dále působí v Národním ústavu duševního zdraví. Je členkou České a Evropské společnosti pro sexuální medicínu. Píše články do odborných českých i zahraničních časopisů a přednáší na sympoziích v ČR i v zahraničí.

Přijďte si poslechnout zajímavé hosty a využijte možnost se jich na cokoliv zeptat, a to i tváří v tvář při networkingu, který následuje po debatě. Těšíme se na vás!

Za podporu akce děkujeme České spořitelně.

 

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery