Operitiv | opero.cz
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Operitiv

AI: Pomocník, nebo existenční hrozba?
20/06/2023   19:00 - 21:00
pořádá: 
Opero
místo: 

Opero, Salvátorská 8, Praha 1

kapacita: 
150
vstupné: 
150 Kč, pro členy zdarma
Technologie stále rychleji a zásadněji mění svět a společnost. Umělá inteligence vzbuzuje zájem i strach. ChatGPT a další AI systémy rozvířily vlny internetu a diskuzi mezi odborníky i veřejností. Jak se kvůli AI promění forma vzdělávání či práce? Které pozice zaniknou? A jak vysoké je riziko, že způsobí něco mnohem horšího? Jak si udržet přehled a AI využít při práci i v životě? U čeho si budeme cenit tradice a lidskosti? O tom se s hosty talk show pobaví Ondřej Cihlář.

Do červnového Operitivu pozvání přijali:

Jan Romportl, přední odborník na umělou inteligenci v Čechách. Vystudoval kybernetiku, umělou inteligenci a filozofii vědy na Západočeské univerzitě v Plzni, kde následně do roku 2015 pracoval jako vědec. Poté přešel do komerční oblasti a do roku 2022 působil v O₂, kde založil a později i vedl Dataclair.ai, inovační centrum pro komerční aplikace umělé inteligence. V současnosti je na volné noze jako konzultant v oblasti AI a spoluzakladatel startupu Elin.ai. Kromě toho je také běžec, potápěčský instruktor PADI, soukromý pilot, celoživotní nadšenec do Atari a sběratel historických počítačů.

 

Daria Hvížďalová, Board Member 42 Prague, bezplatné školy pro vývojáře, která svým unikátním výukovým programem boří bariéry pro vstup do světa IT. Daria učí také „AI in Business Processes“ na European School of Business and Management a několik let působila ve výzkumné firmě GoodAI. V rámci rodinného strojírenského holdingu JHV založila poradenskou firmu JHV Solutions a technologický spin-off Mainware. Pochází z Petrohradu. Studovala sinologii, mezinárodní management a IT. Je matkou tříleté „přirozené inteligence“. Letos byla vybrána do žebříčku Forbes 30 pod 30.

 

Přijďte si poslechnout zajímavé hosty a využijte možnost se jich na cokoliv zeptat, a to i tváří v tvář při networkingu, který následuje po debatě. Těšíme se na vás!

 

Za podporu akce děkujeme České spořitelně.

 

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery