Operitiv | opero.cz
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Operitiv

Slow vs. fast fashion
23/05/2023   19:00 - 21:00
pořádá: 
Opero
místo: 

Opero, Salvátorská 8, Praha 1

kapacita: 
150
vstupné: 
150 Kč, pro členy zdarma
V průměru nosíme jen pětinu svého šatníku a globálně každou sekundu vyhodíme tolik oblečení, které by zaplnilo náklaďák. Módní průmysl nás během několika málo desetiletí zvládl přesvědčit, že oblečení je konzumní věc. Následujeme neustále se měnící trendy, impulzivně nakupujeme ve slevách a pod vlivem influencerů a jen někteří z nás raději sáhnou po věcech z druhé ruky nebo po na první pohled dražších kouscích. Zajímá vás, jak může vaše oblékání pomoci zmírnit klimatickou změnu, nebo neférové pracovní podmínky ve třetím světě? Je udržitelnost trend, nebo dlouhodobá nutnost? A jak mění svět byznysu i naše životy? Tentokrát se v talk show Operitiv s Veronikou Sedláčkovou a jejími hosty mimo jiné dozvíte, jak rozpoznat greenwashing nebo to, jak se k udržitelnosti přistupuje ve známém lifestylovém magazínu.

Do květnového Operitivu pozvání přijaly: 

Karolína Břinková, milovnice udržitelné módy, která spolu s Veronikou Ohradkovou založila nezávislou platformu Slow Femme propojující ty, kteří mají rádi módu, ale není jim lhostejný její dopad na člověka a životní prostředí. Jejím cílem je šířit povědomí o problematice fungování současného módního průmyslu mezi širší veřejnost a zároveň propojovat udržitelné značky se zákazníky. Karolína také působí na pozici Marketing Specialist u značky Nila

Thea Kučerová, šéfredaktorka české ELLE. Na novinářskou dráhu se vydala při studiích žurnalistiky, kdy vedla tištěný časopis módního e-shopu ZOOT. Více jak čtyři roky působila v redakci Hospodářských novin a magazínu PročNe. Společně s Pavlínou Louženskou tvoří moderátorské duo úspěšného podcastu Trendspotting, který od roku 2023 pokračuje pod novým jménem Trendspotterky. Na volné noze se věnovala brandingu a copywritingu. Přednáší pro #HolkyzMarketingu a jako novinářka je členkou Akademie designu ČR. Za svou práci získala několik ocenění European Newspaper Award. 

Přijďte si poslechnout zajímavé hosty a využijte možnost se jich na cokoliv zeptat, a to i tváří v tvář při networkingu, který následuje po debatě. Těšíme se na vás!

Za podporu akce děkujeme České spořitelně.

 

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery