Operitiv 40 | opero.cz
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Operitiv 40

hosté: Sara Polak a Ondřej Šteffl
18/05/2021   19:00 - 21:00
pořádá: 
Opero
místo: 

Opero

lektor: 
Veronika Sedláčková
kapacita: 
1000
vstupné: 
zdarma
Zveme Vás na 40. díl talkshow Operitiv s osobnostmi ze světa byznysu, kultury i vědy, který tentokrát bude pod taktovkou Veroniky Sedláčkové.

Do květnového dílu přijali pozvání:

Sara Polak
Sara Polak vystudovala archeologii a kognitivní evoluční antropologii na univerzitě v Oxfordu. Sedm let pracovala pro startupy v Londýně a Los Angeles, poté se vrátila zpátky do Čech. Díky své multioborovosti pomáhá technologickým a inovativním projektům, je propagátorkou AI. Vede projekt czech.global, klade si za cíl propojovat Čechy ve světě. Je spoluzakladatelkou Startup Disrupt, který pomáhá české startupové komunitě. Také pracuje s prg.ai na propojení akademické, komerční, státní sféry a veřejnosti v rámci AI.

Sara se za pět letech práce v digitální politice podílela na přibližně 40 kampaních pro různé strany politického spektra, včetně obou stran Brexitu, několika amerických prezidentských kampaní a nepokojů v různých evropských zemích. V centru jejího zájmu je Neuron soundware – firma, která se specializuje na prediktivní údržbu a vnáší revoluci do výroby tím, že prostřednictvím audiosignálů zjišťuje, zda se stroje rozbijí. 

Ondřej Šteffl
Ondřej Šteffl je ředitelem společnosti Scio. Absolvoval matematicko-fyzikální fakultu a je kandidátem věd ze sociologie. V roce 1990 založil první soukromou školu u nás - PORG. V roce 1995 založil společnost Scio. Ta se významně podílí na přijímacím řízení na vysoké a střední školy a obecně se zabývá testováním vzdělávacích výsledků škol i jednotlivců. V posledních letech zdůrazňuje význam vzdělávání, které probíhá mimo klasickou školní docházku (tzv. paralelní vzdělávání).

Hodnocení výsledků společností Scio využívá v přijímacím řízení více než 60 fakult veřejných vysokých škol v ČR na Slovensku i jinde. S heslem Změna je pro nás trvalý stav otevřelo Scio v roce 2015 první ScioŠkolu v Praze na Chodově - základní školu, které hledá cesty, jak nejlépe připravit děti pro plnohodnotný život v polovině 21. století. Od září 2018 již funguje po celé republice deset ScioŠkol z toho jedna střední.

Nadace České spořitelny podporuje vzdělávání, a proto jsou partnery tohoto dílu Operitivu. Děkujeme.

Livestream 40. dílu Operitivu můžete sledovat přímo na Facebookové události.

I tentokrát můžete položit našim hostům své dotazy. Tentokrát pomocí Sli.do pod heslem #Operitiv40. Těšíme se na Vás!

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery