Akce v Operu: Operitiv
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Operitiv 39

hosté: Milan Hejný a Vyhonit ďábla
23/03/2021   19:00 - 21:00
pořádá: 
Opero
místo: 

Opero

lektor: 
Ondřej Cihlář
kapacita: 
1000
vstupné: 
zdarma
Zveme Vás na 39. díl talkshow Operitiv s osobnostmi ze světa byznysu, kultury i vědy, který tentokrát bude pod taktovkou Ondřeje Cihláře.

Do březnového dílu přijali pozvání:

Prof. RNDr. Milan Hejný, CSc.
Milan Hejný je přední český a slovenský matematik, odborník na didaktiku v matematice a profesor Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu UK a dlouhá léta se, jak sám uvádí, věnoval „tvrdé matematice“. Nespokojenost s výukou svého syna ho však přivedla k rozhodnutí jít experimentálně vyučovat matematiku na základní škole v Bratislavě.

Profesor Hejný není příznivcem klasické výuky a po zkušenosti z praxe začal zpracovávat poznatky svého otce, učitele Víta Hejného. Ten si kladl otázku, proč se jeho žáci nesnaží problémům porozumět a raději si pouze memorují vzorce. Jeho zvědavost ho vedla k experimentování s nestandardními úlohami, na které tyto vzorce nestačily a které aplikoval i na Milanovi. Na základě těchto dat vznikla tzv. Hejného metoda, vyučování orientované na budování schémat, která vede děti k tvůrčímu myšlení a samostatnému hledání řešení. Profesor Milan Hejný vydal spolu s týmem řadu matematických učebnic a v roce 2013 založil H-mat. Tato obecně prospěšná společnost má za úkol rozvíjet a šířit Hejného metodu, která je dnes již využívána na stovkách základních škol v České republice i v zahraničí.

Vyhonit ďábla
Za stejnojmenným podcastem o sexu, intimitě a tělesnosti stojí dvě kamarádky Zuzana Kašparová a Terézie Ferjančeková. Ty se rozhodly otvírat společenská tabu a sdílet zkušenosti své a svých hostů. Zuzana a Terézie se poznaly při studiích žurnalistiky v Brně, kde se spolu často dostaly k otázkám intimity a tématům okolo sexu.

Původně podcast vznikl v roce 2019 pro pár kamarádů, nicméně velmi rychle slavil velký úspěch a minulý rok vyhrál cenu Podcast roku. Momentálně se kromě projektu Vyhonit ďábla Terézie věnuje studiu sociologie na Masarykově univerzitě a Zuzana pokračuje studiem balkánských a středoevropských studií na Univerzitě Karlově. Společně také rozjíždí novou kampaň s názvem „Nebuď prasák“ věnující se sexuálnímu obtěžování – přesněji „soft“ obtěžování jako je pokřikování na ulici nebo obtěžování v práci.

Nadace České spořitelny podporuje vzdělávání, a proto jsou partnery tohoto dílu Operitivu. Děkujeme.

I tentokrát můžete položit našim hostům své dotazy. Tentokrát pomocí Sli.do pod heslem #Operitiv39. Těšíme se na Vás!

 

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery