Operitiv | opero.cz
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Operitiv

Nemáme planetu B
18/04/2023   19:00 - 21:00
pořádá: 
Opero
místo: 

Opero, Salvátorská 8, Praha 1

kapacita: 
150
vstupné: 
150 Kč (pro členy Opero zdarma) vstupenky je možné zakoupit předem na GoOut nebo přímo na místě
Přiznejme si, naše planeta jde do kytek – které zvadnou. Otázkou je, kolik máme času. Na severním a jižním pólu padají teplotní rekordy společně s ledovci, vodní plochy se zmenšují a pouště rozrůstají. Někdo to neřeší, jiní se posmívají snahám ekologických aktivistů, ale strach z environmentální zkázy světa se projevuje u čím dál většího procenta populace. Tyto pocity přináší do mnohých životů situace, ve kterých lidé řeší, zda si mohou dovolit koupit jogurt v plastovém kelímku, sníst maso, letět letadlem, nebo na svět přivést dítě. Dostali jsme se do extrémní fáze klimatických změn? Co můžeme pro zdraví planety i sami sebe dělat? Jak se vypořádat s environmentální úzkostí? O tom se s hosty talk show pobaví Ondřej Cihlář.

Do dubnového Operitivu pozvání přijali: 

 

Klimatolog a meteorolog Radim Tolasz. V roce 1996 se začal zabývat klimatologickou databází v ČHMÚ a spolupracoval na vzniku aplikace CLIDATA, která se postupně rozšířila do mnoha dalších zemí. Mezi lety 2003 a 2011 působil jako „nejvyšší“ český meteorolog. Je vedoucím redaktorem  časopisu Meteorologické zprávy a členem redakční rady slovenského Meteorologického časopisu. V roce 2019 se stal prvním laureátem Ceny za komunikaci globální výzvy změny klimatu. Zastupuje ČR v GEO (Skupina pro pozorování Země) a v Mezivládním panelu pro změnu klimatu při OSN. Od roku 2020 koordinuje řešení projektu PERUN, který je zaměřen na výzkum klimatických extrémů, sucha a důsledků jeho prohlubování v ČR.

 

Zdeňka Voštová, psychoterapeutka a mediátorka. Mezi její specializace patří poskytování emocionální podpory lidem, na které doléhá tíha environmentální krize. Pravidelně na toto téma pořádá přednášky a prožitkové workshopy pro lidi aktivní v environmentálních hnutích i pro širokou veřejnost. Při své práci čerpá nejen z Gestalt psychoterapie, ale také práce obnovující spojení od hlubinné ekoložky Joanny Macy a mindfulness. Věří, že emocím a vnitřnímu světu lidí je třeba věnovat péči a pozornost stejně jako velkým systémovým změnám a že jedno od druhého nelze zcela oddělit. Je členkou Climate psychology alliance.

 

Přijďte si poslechnout zajímavé hosty a využijte možnost se jich na cokoliv zeptat ať už formou psaného dotazu nebo při networkingu, který následuje po debatě. Těšíme se na vás!

 

Za podporu akce děkujeme České spořitelně.

 

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery