Operitiv | opero.cz
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Operitiv

Rok války a dražších životů
22/02/2023   19:00 - 21:00
místo: 

Opero, Salvátorská 8, Praha 1

kapacita: 
150
V únoru zaznamenáme rok od začátku invaze ruských vojsk na Ukrajinu, výročí události, která pohnula celým světem. Válka ovlivňuje ekonomickou situaci, bezpečnost, šíření informací ve veřejném prostoru, soudržnost Evropské unie a Severoatlantické aliance, ale i psychiku. Jak období strachu a krize, hybridní války, ale zároveň podpory a národního semknutí hodnotí osobnosti z armádního a mediálního prostředí, zjistíte společně s moderátorem Ondřejem Cihlářem. Jaké to je reportovat z místa válečného dění? Je česká armáda i společnost jako celek připravena na případný přímý střet? Jaká je cena míru?

Do únorového Operitivu pozvání přijali:

 

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Karel Řehka. Uniformu nosí od 14 let, kdy nastoupil na vojenské gymnázium v Opavě. Za více jak dvacetiletou kariéru v ozbrojených silách prošel řadou funkcí. Působil jako velitel skupiny speciálního průzkumu a 601. skupiny speciálních sil, ředitel Ředitelství speciálních sil MO či zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod v polském Elblagu. Účastnil se bojových operací na Balkáně a v Afghánistánu. Dlouhodobě se zabývá tématem hybridní války a vojenských informačních operací a je autorem knihy Informační válka. Od března 2020 až do července loňského roku, kdy se ujal své aktuální role, byl ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

 

Novinářka Markéta Kutilová. Její články a reportáže ze zemí třetího světa publikovala mnohá česká média. Působila jako projektová koordinátorka na zahraničních misích Člověka v tísni (Írán, Srí Lanka, Haiti), v Demokratické republice Kongo zakládala projekty na pomoc znásilněným ženám a dětem. V posledních letech se snaží dokumentovat válku proti Islámskému státu. Pravidelně jezdí do oblastí severní Sýrie a Iráku. Je spoluautorkou 6 knih (Islámskému státu na dostřel I a II, Ve válce a Válka je mým osudem, S lékaři v první linii a Poslední zapálí vesnici). Svoje reportáže publikuje zejména v pořadu Reportéři ČT.S Lenkou Klicperovou založila sbírku na pomoc lidem v syrském Kobani a vede projekty na pomoc lidem v Kurdistánu. Od března 2022 Markéta podnikla dvě cesty na Ukrajinu, kde spolu s Lenkou natáčela v přední bojové linii dokument o Češích, kteří oblékli ukrajinské vojenské uniformy. Je spoluautorkou několika reportáží oceněných cenou Czech Press Photo.

 

Přijďte si poslechnout zajímavé hosty a využijte možnost se jich na cokoliv zeptat, a to i tváří v tvář při networkingu, který následuje po debatě. Těšíme se na vás!

 

Za podporu akce děkujeme České spořitelně.

 

 
normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery