Zdeněk Lukeš o architektovi Otakaru Novotném, jeho stavbách, přístupu k oboru a zejména o Štencově domě, ve kterém nyní sídlí coworkingové centrum Opero.
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

Architekt Otakar Novotný, autor (nejen) Štencova domu

Přednáška architekta Zdeňka Lukeše
12/02/2018   19:30
pořádá: 
obdivovatelky díla architekta Novotného ve spolupráci s Opero
místo: 

Opero

kapacita: 
100
Přednáška historika architektury Zdeňka Lukeše představí žáka Jana Kotěry, architekta, designéra, urbanistu a pedagoga Otakara Novotného (1880 - 1959).

Otakar Novotný projektoval ve stylu secese, moderny, kubismu, art deco, neoklasicismu i funkcionalismu, ale největší úspěch slavil se stavbami z režného zdiva v holandském stylu, mezi které patří i jeho vynikající raná stavba Štencův dům v asanačním pásmu Starého Města.

Zdeněk Lukeš po absolvování Fakulty architektury ČVUT nastoupil do Národního technického muzea, kde až do roku 1990 pracoval v archivu architektury. Zde se specializoval především na architekturu 20. století (zejména pražská secesní a kubistická architektura, avantgardní meziválečná architektura, problematika ochrany moderních památek). Během Sametové revoluce pracoval v Koordinačním centru Občanského fóra v Laterně magice. V roce 1990 nastoupil na Pražský hrad, kde byl členem kulturní sekce, pak památkového odboru. Podílel se na projektu revitalizace Pražského Hradu v éře prezidenta Václava Havla.

V letech 1995-1997 též odborný asistent VŠUP Praha, 2000-2005 pedagog Fakulty architektury Technické univerzity v Liberci (2000-2003 děkan). Od 2005 učí na New York University Prague. Pro veřejnost nepravidelně pořádá vzdělávací tzv. "Psí vycházky" za architekturou. Od září 2009 pravidelně publikuje články o architektuře v sobotní příloze Lidových novin Orientace a pořádá přednášky pro veřejnost.

 

Přednášku pořádají obdivovatelky díla architekta Novotného ve spolupráci s Operem.

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
randomness
bird-powdery