AI a hranice umění: | opero.cz
Zůstaňte s námi v kontaktu

Zadáním e-mailu získáte pozvánky na naše akce i novinky. Newsletter zpravidla dostanete 2x do měsíce. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

* Označuje požadované

Tato akce už bohužel proběhla

This event has already occurred

AI a hranice umění:

Interaktivní diskuzní panel + speed dating
02/11/2023   19:00 - 21:00
pořádá: 
BRAINZ STUDIOS, Opero, AniFilm, DnyAI
místo: 

Opero, Salvátorská 8, Praha 1

kapacita: 
120
vstupné: 
Zdarma
Zveme Vás na interaktivní diskuzní panel, kde budeme odhalovat, zda je AI nástrojem nebo tvůrcem, jak jej/ji využít ve své umělecké a výzkumné praxi a mnoho dalšího. Slibujeme konstruktivně konfrontační večer, kde navíc nasdílíme výsledky experimentálního tematického dotazníku. A zůstaňte pak na participačním speed DATAing s panelisty u drinku. Akci organizuje v rámci AI Days Brainz Studios a Anifilm.

Program

19:00 - 19:15 AI v umění - úvodní slovo Dity Malečkové 

19:15 - 20:30 Využití nástrojů AI v praxi v kreativních průmyslech + AI v umělecké sféře a jako nástroj pro kulturní instituce Diskutovat budou Andrej Boleslavský, Jakub Javora, Dita Malečková, Petr Salaba a Tomáš Vaněk.

20:30 - ?? Speed dating / Diskutujte s našimi hosty u drinku Moderátorem akce bude Sasha Michailidis, moderátor pořadu ArtZóna České televize a pořadu Akcent Českého rozhlasu.

Hosté:

 

Dita Malečková

Vystudovala filosofii a informační vědu. Vyučovala na Studiích nových médií, zabývá se vztahem technologie a subjektivity, od roku 2019 především v souvislosti s AI. Spolu s Janem Tylem vytvořila Digitálního filosofa (2019) a Digitálního spisovatele pro Český rozhlas (2020-21). V současnosti připravuje novou řadu Digitálního filosofa založenou na vytváření digitálních dvojníků známých českých filosofů a experimentuje také s literárními texty psanými s neuronovými sítěmi.

 

Tomáš Vaněk

Český výtvarník a vysokoškolský pedagog. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Studijní a rezidenční pobyty absolvoval například v Headlands Center for the Arts v San Franciscu, Camden Art Centre v Londýně nebo v Museums Quartier 21 ve Vídni. Patří mezi zakládající členy uměleckých skupin Bezhlavý jezdec a PAS - produkce aktivit současnosti. V roce 2001 získal Cenu Jindřicha Chalupeckého pro umělce a umělkyně do 35 let. V roce 2010 vystavoval na Evropském bienále současného umění Manifesta 8 ve španělské Murcii.  Své práce od roku 1998 jednotně nazývá „participy“, jejichž společnou charakteristikou je vztah k místu a zájem o situaci. V letech 2014 až 2022 zastával funkci rektora Akademie výtvarných umění v Praze, kde dodnes vede Ateliér intermediální tvorby 3.

 

Andrej Boleslavský

Oceňovaný digitální umělec pohybující se na poli nových médií, interaktivního designu, virtuální reality a umělé inteligence. Zkoumá hranici mezi fyzickým a digitálním. Typická je pro něj fascinace vzájemným prolnutím životadárné přírody a moderních technologií. Věnuje se interdisciplinárním projektům, především pak spojení digitálních technologií se současným tancem.

 

Jakub Javora

Výtvarník, ilustrátor, designer a inovátor v oblasti neprozkoumaných možností vědy a výtvarného umění uvnitř vesmíru digitálních technologií. Po absolvování Akademie výtvarných umění v Praze pracoval na vizuálních efektech pro Hollywoodské tituly, následně na designech pro AAA hry a stál za vznikem umělecko – technologického projektu „Paranormal“, který spolupracuje na významných výtvarných a technologických projektech s řadou velkých hráčů, jako je HBO, Netflix, SONY, Apple TV, Washington Post, Tencent, Legendary, Niantic a Electronic Arts. 

 

Petr Salaba

Oceňovaný režisér dokumentárních filmů (Nejlepší český a slovenský popularizačně-vědecký film AFO 2018). Právě dokončil 30 minutový film o perspektivě různých časových měřítek Scalespace, jehož vizuál byl kompletně vygenerovaný pomocí AI na základě textového zadání bez jakýchkoli animačních postupů. Film měl na konci října premiéru na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Petr v rámci vzdělávacího spolku Aignos vede workshopy o AI ve školách a firmách. Mimo jiné se také zajímá o zvířecí inteligenci a věnuje se umění přirozené komunikace s koňmi.

 

normal
×

Potvrzuji svoji účast

Rezervuji, platím na místě.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
×

Zavolejte Radce na 777 544 344
nebo vyplňte své údaje a my se Vám ozveme

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
bird-powdery